Vyhledávání
ALKRA NAVÁZALA SPOLUPRÁCI S ČSLH

 V procesu dorůstání nových hokejových nadějí se setkáváme s novinkami, které napomáhají k lepšímu rozvoji mladého sportovce. Některé jsou pomíjivé, ty které jako nový módní prvek krátkodobě zazáří, ale rychle zmizí v zapomnění, jiné zásadní. Ty, které zvyšují sportovcovu výkonnost a zároveň podporují jeho zdraví, patří do skupiny těch zásadních.

Ortopedické vložky do bruslí SIDAS, které náš program nabízí, je revoluční doplněk, který řeší svými vlastnostmi, konstrukcí a způsobem použití individuální morfologii každého jednotlivého chodidla a jeho ideální uložení ve sportovní obuvi. Odstraňuje nedostatek a nesoulad mezi univerzálním kopytem pro výrobu hokejové obuvi a unikátností a jedinečností spodní části nohy dorůstajícího i dospělého hokejisty. Jejich praktický dosah je směrován jednak do oblasti zdravotní šetrnosti a prevence ve spojení s kvantitou zatížení požadovanou ve vrcholovém sportu, stejně jako dokáží prokazatelně podporovat kvalitu samotného špičkového sportovního výkonu.

Ohlasy těch, kteří již tento výrobek vlastní, jsou velmi příznivé.

Po vyhodnocení zkušeností českých hráčů i trenérů hokeje vstupují v současné době do tohoto procesu hromadně také kolektivy českých hokejových reprezentací. V rámci hokejového programu ALKRA byly během vánočních prázdnin provedeny scany chodidel hráčů české hokejové reprezentace do 16-ti a 18-ti let. Testy reprezentantů do 17-ti let provede ALKRA v průběhu února. Výstupy a analýzy provedených speciálních testů budou postoupeny ČSLH. Vlastní výroba vložek bude následně řešena individuálně s jednotlivými hráči v souvislosti s jejich individuálními problémy, požadavky a potřebami.

Pro hráče, kteří se pravidelní účastní hokejového programu ALKRA, ať už se jedná o jedno i vícedenní kempy, turnaje nebo doprovodné služby, je jistě příjemným zjištěním, že tyto špičkové technologie, které začínají využívat postupně všechny čs. mládežnické reprezentace, jim byly dány k dispozici s půlročním předstihem.